Dobrovoľníctvo

NAJNOVŠÍ DOBROVOLNÍCI

Daria

Nikolas

Šimon

 
 

 

Stefan

 
 

 

Príbehy našich dobrovoľníkov

V rámci projektu Erasmus+ máme každý rok nových dobrovoľníkov z rôznych krajín. Od spustenia tohto projektu sa ich tu vystriedalo už viac než 35! Toto sú ich príbehy.

Čo je Erasmus+?

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe.
 

Jeho rozpočet je približne 26,2 miliardy EUR. V porovnaní s predchádzajúcim programom (2014 – 2020) ide o takmer dvojnásobok finančných prostriedkov.

Program na roky 2021 – 2027 kladie silný dôraz na sociálne začlenenie, zelenú a digitálnu transformáciu a podporu účasti mladých ľudí na demokratickom živote.

Podporujú sa ním priority a činnosti stanovené v európskom vzdelávacom priestore, akčnom pláne digitálneho vzdelávania a v programe v oblasti zručností pre Európu. Viac info tu.

2022/2023 Tania, Yulia, Svitlana

2021/2022 Júlia, Valéria

2020/2021 Svetlana,Jarik

2019/2020 Kolya, 

2018/2019, Veronika, Alina, Anton, Martin  

2017/1018 Saša, Gabika, Elíša, Dražen

2016/2017 Natalia, Evnika, Ildikó

Ildikó (ROM)

[EN] Ahoi! My name is Ildikó. I am from Transylvania. I will spend my next year in Nesvady searching for challenges. While I am mostly peaceful I am always ready for crazy adventures. I love creating handicrafts, dancing till morning, walking in the forest, travelling, having fun with friends, the colour of the beetroot, theater, listening to others. I am curious for you too! Below you can find a short presentation about myself. Go to the link and enjoy it!
https://prezi.com/gbx-mj2iuecp/introducing-ildiko-varga-your-new-volunteer/

[HU] Ahoj! A nevem Ildikó, Erdélyből jöttem. A következő egy évet Naszvadon töltöm, kihívásokra vadászva. Bár általában nyugodt vagyok, mindig készen állok őrült kalandokra. Szeretek a kezeimmel alkotni, az erdőben sétálni, utazni, könnyekig nevetni, szeretem a hajnalig tartó táncházakat, a cékla vidám színét, a színházat és másokat hallgatni. Rád is kíváncsi vagyok! Az alábbi preziben találsz egy kisebb bemutatót rólam. Kattanj a linkre és már nézheted is!
https://prezi.com/gbx-mj2iuecp/introducing-ildiko-varga-your-new-volunteer/

Evnika (UA)

[EN] Hello. My name is Evnika. I’m 24 years old. I arrived from Ukraine. From childhood I loved to serve God in the camps for children, was also a member of the Dental Ministry for orphans, in the summer of 2014 God gave the opportunity to be in China for the English Bible Camp. I studied architecture and design, and one year was studying missiology in Bible school. I love spending time with my family and friends for interesting conversations about life. Like music, reading, drawing, culture and cooking. I really like the people and the kids here in Slovakia, they always grinning, like your lifestyle. I wish that this year has been rich in discovery in relations with people and with God first.

2014/2015 Tereza, Noelia, Stany, Beni

Terka - jan. 2014 - dec. 2014

Jmenuji se Tereza a je mi 22 let. Ráda sportuji, hraji na kytaru a zpívám. Také ráda doučuji matematiku nebo angličtinu. Jsem z Prahy a proto žít zde v Nesvadech je pro mě hodně jiné a zároveň velmi krásné. Do Nesvad jsem chtěla jít kvůli partnerovi a dobrovolnická činnost v YMCA Nesvady přišla jako skvělá příležitost jak zde začít, poznat hodně lidí, zabydlet se tu, a v neposlední řadě získat zajímavé zkušenosti. Mám velmi ráda děti, ale nikdy jsem neměla moc příležitostí s nimi pracovat, a tady s nimi můžu být od rána do večera. Jsem ráda, že zde také můžu využít moje zkušenosti v administrativě, které se občas hodí v kanceláři. Sice mi zbývají už jen 4 měsíce jako dobrovolnice, ale jelikož tu zůstávám bydlet, tak můžu dále více či méně spolupracovat, což mě těší.

(Terka – január 2014 – december 2014)

NoeliaVolám sa Noelia, mám 24 rokov a som dobrovoľnícka v YMCA Nesvady na jeden rok. Pochádzam zo Španielska. Napriek tomu, že som predtým nevedela veľa o živote na Slovensku, veľmi sa mi tu páči. Všetko je tu veľmi pekné, ľudia sú priateľskí. Páči sa mi Váš spôsob života na dedine, ktorý sa zo Španielska vytráca – ale mne veľmi vyhovuje. Jediná vec, ktorá je pre mňa osobne ťažká, je slovenský jazyk, ale dúfam, že sa mi ho podarí aspoň trocha naučiť. Vyštudovala som na univerzite psychológiu, zameranú na sociálnu prácu a niekoľko rokov som sa zapájala do práce so skautskou mládežou ako vedúca. Niekoľko mesiacov som pracovala ako au-pair vo Francúzsku, takže  hovorím aj po francúzsky. Milujem fotografovanie, čítanie, písanie, hudbu a prácu s deťmi a mládežou. Počas môjho projektu by som v YMCA rada pomohla všade, kde viem, so všetkými aktivitami. Taktiež rada naučím a doučím španielsky jazyk každého, kto by mal záujem. Teším sa na všetko, čo ma čaká.

(Noelia – jún 2014 – máj 2015)

StaniVolám sa Stanislav Vika, mám 21 rokov a pochádzam zo Srbska. Som kresťan. Veľmi rád sa smejem, športujem, súťažím, hrám sa s deťmi a rozprávam sa o Biblii. Doma v  Srbsku som dva roky hrával profesionálny basketbal. Už viac ako 5 rokov pracujem s deťmi a mladými ľuďmi na táboroch. Táto práca sa mi veľmi páči. Študoval som na Biblickej škole. A teraz – som dobrovoľník v YMCA Nesvady. Teším sa na tento rok, ktorý je predo mnou – na všetky deti a ľudí, ktorých spoznám. Rozprávam trošku po slovensky, maďarsky, portugalsky a plynule po anglicky. Jedna zaujímavosť o mne – milujem cestovanie. Bol som už v mnohých zaujímavých krajinách.

(Stany – júl 2014 – jún 2015)

Beny

Nazdar! Som Benjamin Jambrich a môžete ma volať Beny. Pochádzam zo severnej časti Srbska, z dediny menom Kysač, ktorá sa nachádza 18 km od Nového Sadu. Som v najlepšom životnom veku, a žijem naplno :). Skončil som strednú školu zameranú na opravovanie a programovanie počítačov, a potom som študoval jeden rok na Biblickej škole. Moje záľuby sú rôzne, ale keď si môžem vybrať, tak sú to:  gitara, futbal a bodybuilding.  Keď som bol malý,  bol som na Slovensku, ale nikdy by som si nemyslel, že sa sem ešte niekedy vrátim. No, teraz som tu – ako dobrovoľník v YMCA a je predo mnou celý rok. Teším sa na prácu s deťmi a dorastencami. Som zvedavý, čo tu všetko zažijem.

(Beny – júl 2014 – jún 2015)

Colleen, Sanja, Fruzsi, Ági (2013 – 2014)

Tamara, Verča, Borys, Žeka (2012 – 2013)

Max, Stas, Taras (2011-2012)

Natálka & Natálka (2010 – 2011)

Sanja a Jelena (2009 – 2010)

Sergej a Míša (2008 – 2009)

Naďa a Galyna (2007 – 2008)

Juľa a Oľa (2006 – 2007)

 
 

 

Podporili nás